Doprava zadarmo pri objednávke nad 40€

Časté otázky

Ako sa nastavuje stupeň intenzity perlivej vody?
Veľmi jednoducho, tlačidlo sýtenia použijeme 1x pre jemné sýtenie, 2x pre stredné sýtenie a 3x a viac pre silné sýtenie (dĺžka jedného stlačenia 2-3 sekundy). Maximálne sýtenie poznáme podľa charakteristického hlasitého zvuku - pretlakový ventil.
Koľko dní mi vydrží nasýtený nápoj vo fľaši?
Čerstvo pripravená perlivá voda vydrží približne 2-3 dni. Avšak hlavnou výhodou systému Sodastream je možnosť kedykoľvek si pripraviť čerstvý nápoj a čerstvý ho tiež vypiť.
Ako mám postupovať, keď je bombička s CO2 prázdna?
Prázdnu bombičku je možné jednoducho vymeniť za plnú u najbližšieho autorizovaného predajcu Sodastream.
​Pri výmene bombičky sa platí len cena plynovej náplne, t.j. 8,99 €. Zoznam našich partnerských predajní je pravidelne aktualizovaný na: http://www.sodastream.sk/predajcovia.
Ako zistím, či je bombička plná, tak ako uvádza výrobca?
Každá bombička má na svojom tele vyrazenú váhu prázdneho obalu / bombičky (ozn. TARE 0,7 .. KG).
Stačí odvážiť novú bombičku a odčítať hmotnosť prázdnej bombičky, rozdiel vyjadruje hmotnosť plynovej náplne, min. 425 g.
Prečo mám používať len originálne bombičky SodaStream?
Sme jediným výrobcom systému domácich prístrojov na výrobu perlivej vody na svete, ktorý vyrába, plní a kontroluje bombičky vo vlastných výrobných závodoch. Tlaková bombička vyžaduje pravidelné bezpečnostné skúšky, ktoré sa vykonávajú vo výrobnom závode pri každom plnení bombičky.
Len tak môžeme zaručiť 100% bezpečnosť a spoľahlivosť pri používaní. Viac informácií o originálnych bombičkách Sodastream na: http://www.sodastream.sk/produkty/bombicky.
Kde a čo je to „výmenné miesto“ Sodastream?
Stále väčší počet či už menších predajní alebo hypermarketov sa stáva autorizovaným miestom bombičiek SodaStream. Tieto predajne sú vo väčšine prípadov označené logom SodaStream alebo nálepkou a ich aktuálny zoznam sa nachádza vždy na tomto webe.
Ak máš predajňu a chceš sa stať našim autorizovaným predajcom, napíš nám e-mail na: info@sodastream.sk a budeme radi, ak budeme môcť nadviazať spoluprácu.
Ako správne pripraviť ochutený perlivý nápoj?
Vždy sa najprv pripraví čerstvá perlivá voda, bez príchute.  Čím je voda studenšia, tým bude perlivá voda (sóda) „ostrejšia“. Príchuť sa leje do fľaše vždy až potom, keď je už voda nasýtená. Podľa toho ako má byť nápoj sladký si treba zvoliť dávkovanie sirupu.
Prečo treba najprv pripraviť perlivú vodu a potom až pridať sirup?
Ak by sa sýtila voda, ktorá už obsahuje príchuť (sirup), nápoj by vypenil z prístroja a mohol by ho poškodiť.
Aký je dátum minimálnej trvanlivosti príchutí (sirupov) Sodastream?
U väčšiny príchutí (sirupov) je dátum minimálnej trvanlivosti 12 mesiacov a tento údaj je vždy uvedený na obale.
Majú plastové fľaše Sodastream životnosť?
Áno majú. Fľaše starnú, opotrebúvajú sa a pritom neustále odolávajú tlaku 10 barov. Z dôvodu bezpečnosti je životnosť fliaš maximálne 3 roky – táto informácia je uvedená vždy aj na samotnej fľaši.
Je možné umývať fľaše na sýtenie v umývačke na riad?
Sklenené fľaše áno, z plastových fliaš sú vhodné do umývačiek na riad len tie typy, ktoré majú symbol "Vhodné do umývačky na riad" vytlačený na fľaši. Ostatné plastové fľaše nie je možné umývať v umývačke na riad.
Ako sa čistí prístroj a fľaše?
Čistenie prístroja je úplne jednoduché a nevyžaduje si veľa času; stačí ho raz za čas poutierať vlhkou handričkou. Prístroj sa nikdy nemôže umývať pod tečúcou vodou.
Fľaše na sýtenie odporúčame po vyprázdnení hneď vypláchnuť čistou vodou a nechať úplne vyschnúť, ale neuzavrieť vrchnákom, aby sa zabezpečilo vetranie. Raz za čas je tiež dobré vyčistiť fľaše čistiacimi tabletkami Sodastream, ktoré sa predávajú ako doplnkové príslušenstvo. Jedno balenie obsahuje 10 ks tabliet, čo pri čistení jednej fľaše raz mesačne znamená, že jedno balenie tabliet vystačí skoro na 1 rok. Čistiace tablety slúžia najmä na dezinfekciu fliaš Sodastream.
Preto vždy sýťte len čistú vodu a následne do hotovej perlivej vody pomaly po strane pridajte príchuť.
Aký je rozdiel medzi jednotlivými prístrojmi?
Prístroje Sodastream sa líšia najmä dizajnom a rôznymi funkciami, ktoré ponúkajú niektoré modely. Rozdiel je v použitých materiáloch (niektoré prístroje sú len v plastovom prevedení; máme modely, ktoré používajú kombináciu napr. plastu a brúseného hliníka; ďalšia modelová rada má LED diódy alebo LED displej; prípadne modely, v ktorých je možno používať len sklenené fľaše na sýtenie).
Sú v ponuke aj fľaše pre deti?
Áno, v našom sortimente sa nachádza nielen široká farebná škála fliaš na sýtenie, ale taktiež aj fľaše s rôznym objemom. Pre deti máme v ponuke 0,5l fľaše, ktoré sa pohodlne zmestia napr. do školskej tašky a dieťa si môže zobrať so sebou do školy svoj obľúbený nápoj.
Ako vymeniť bombičku?
Nevieš ako vymeniť v tvojom prístroji prázdnu bombičku za novú?
Nevadí, tu je video, ktoré Ti ukáže, ako ľahko bombičku vymeníš.
JE MOŽNÉ SI ZAKÚPIŤ UŽ AJ NA SLOVENSKU PRÍSTROJE DUO, TERRA ALEBO ART?
Áno, od 1.6.2023 sú nové prístroje so systémom uchytenia bombičiek QuickConnect oficiálne v predaji už aj na Slovensku. S určitosťou si ich zakúpiš tu, na našom oficiálnom e-shope a postupne ich budú naskladňovať aj naši autorizovaní partneri. Skladba ponúkaných prístrojov u jednotlivých predajcov sa môže líšiť, samozrejme.
KDE SI VYMENÍM RUŽOVÚ BOMBIČKU S OZNAČENÍM QUICK CONNECT (CQC)?
Ružové bombičky s označením QuickConnect si budeš môcť postupne vymieňať u našich predajcov, ktorých zoznam pravidelne aktualizujeme. Prejdi do sekcie „Predajné miesta“ kde si kliknutím na ružový obdĺžnik CHCEM SI VYMENIŤ BOMBIČKU vyfiltruješ zoznam tých predajcov, ktorí už ponúkajú na výmenu aj tieto nové ružové bombičky. Následne stačí zadať mesto do vyhľadávacieho okienka, stlačiť ENTER a na mape sa Ti zobrazí najbližšia predajňa, ktorá už vymieňa aj ružové bombičky. Ak sa Ti nepodarilo nájsť predajcu alebo náhodou niečo nefunguje vo vyhľadávaní, napíš nám na info@sodastream.sk.
SÚ RUŽOVÉ BOMBIČKY KOMPATIBILNÉ AJ SO STARŠÍMI PRÍSTROJMI SODASTREAM?
Nie, ružové bombičky so systémom uchytenia Quick Connect (rýchloupínací systém) sú kompatibilné len s prístrojmi: TERRA, ART, DUO, GAIA, E-TERRA a E-DUO. Pri výmene prázdnej ružovej bombičky si vždy pýtaj u predajcu takú istú, aby Ťa doma nečakalo prekvapenie, že niečo nebude fungovať. Identifikačným znakom novej ružovej bombičky s rýchloupínaním sú okrem farby ešte 2 veci:
1) ventil nemá závit, ale je hladký
2) pod ventilom je kovová ružová podložka s vyrazeným logom SodaStream
UPOZORNENIE PRE ZÁKAZNÍKOV:
Na našom trhu sú v súčasnosti používané tlakové nádoby (bombičky) CO2 SodaStream s 2 rôznymi variantami označení, ktoré deklarujú max. množstvo v litroch vyrobenej perlivej vody: 60L alebo 80L. Oba typy týchto tlakových fliaš sú naplnené identickým množstvom náplne plynu CO2 – 425 g. Údaj o možnosti vyrobiť si 60 litrov alebo až 80 litrov je len informatívny a orientačný. Skutočné množstvo v litroch vyrobenej perlivej vody je závislé na type použitého prístroja a na individuálnej miere voľby sýtenia nápoja, ktorý si užívateľ reguluje sám, podľa potreby a svojej chuti.