Časté otázky

1. Ako sa nastavuje stupeň intenzity perlivej vody?
Veľmi jednoducho, tlačidlo sýtenia použijeme 1x pre jemné sýtenie, 2x pre stredné sýtenie a 3x a viac pre silné sýtenie (dĺžka jedného stlačenia 2-3 sekundy). Maximálne sýtenie poznáme podľa charakteristického hlasitého zvuku - pretlakový ventil.

2. Koľko dní mi vydrží nasýtený nápoj vo fľaši?
Čerstvo pripravená perlivá voda vydrží približne 2-3 dni. Avšak hlavnou výhodou systému Sodastream je možnosť kedykoľvek si pripraviť čerstvý nápoj a čerstvý ho tiež vypiť.

3. Ako mám postupovať, keď je bombička s CO2 prázdna?
Prázdnu bombičku je možné jednoducho vymeniť za plnú u najbližšieho autorizovaného predajcu Sodastream. Pri výmene bombičky sa platí len cena plynovej náplne, t.j. 7,,99 €. Zoznam našich partnerských predajní je pravidelne aktualizovaný na: http://www.sodastream.sk/predajcovia.

4. Ako zistím, či je bombička plná, tak ako uvádza výrobca?
Každá bombička má na svojom tele vyrazenú váhu prázdneho obalu / bombičky (ozn. TARE 0,7 .. KG). Stačí odvážiť novú bombičku a odčítať hmotnosť prázdnej bombičky, rozdiel vyjadruje hmotnosť plynovej náplne, min. 425 g.

5. Prečo mám používať len originálne bombičky SodaStream?
Sme jediným výrobcom systému domácich prístrojov na výrobu perlivej vody na svete, ktorý vyrába, plní a kontroluje bombičky vo vlastných výrobných závodoch. Tlaková bombička vyžaduje pravidelné bezpečnostné skúšky, ktoré sa vykonávajú vo výrobnom závode pri každom plnení bombičky. Len tak môžeme zaručiť 100% bezpečnosť a spoľahlivosť pri používaní. Viac informácií o originálnych bombičkách Sodastream na: http://www.sodastream.sk/produkty/bombicky.

6. Kde a čo je to „výmenné miesto“ Sodastream?
Stále väčší počet elektropredajní a hypermarketov sa stáva výmenným miestom bombičiek Sodastream. Tieto predajne sú označené logom Sodastream a ich aktuálny zoznam sa nachádza vždy na našej stránke:  http://www.sodastream.sk/predajcovia.

7. Ako správne pripraviť ochutený perlivý nápoj?
Vždy sa najprv pripraví čerstvá sóda, bez príchute.  Čím je voda studenšia, tým bude perlivá voda (sóda) „ostrejšia“. Príchuť sa leje do fľaše vždy až potom, keď je už voda nasýtená. Podľa toho ako má byť nápoj sladký si treba zvoliť dávkovanie sirupu.

8. Prečo treba najprv pripraviť perlivú vodu a potom až pridať sirup?
Ak by sa sýtila voda, ktorá už obsahuje príchuť (sirup), nápoj by vypenil z prístroja a mohol by ho poškodiť.

9. Aký je dátum minimálnej trvanlivosti príchutí (sirupov) Sodastream?
U väčšiny príchutí (sirupov) je dátum minimálnej trvanlivosti 12 mesiacov a tento údaj je vždy uvedený na obale.

10. Majú plastové fľaše Sodastream životnosť?
Áno majú. Fľaše starnú, opotrebúvajú sa a pritom neustále odolávajú tlaku 10 barov. Z dôvodu bezpečnosti je životnosť fliaš maximálne 3 roky – táto informácia je uvedená vždy aj na samotnej fľaši.

11. Je možné umývať fľaše na sýtenie v umývačke na riad?
Sklenené fľaše áno, z plastových fliaš sú vhodné do umývačiek na riad len tie typy, ktoré majú symbol "Vhodné do umývačky na riad" vytlačený na fľaši. Ostatné plastové fľaše nie je možné umývať v umývačke na riad.

12. Ako sa čistí prístroj a fľaše na sýtenie?
Čistenie prístroja je úplne jednoduché a nevyžaduje si veľa času; stačí ho raz za čas poutierať vlhkou handričkou. Prístroj sa nikdy nemôže umývať pod tečúcou vodou.
Fľaše na sýtenie odporúčame po vyprázdnení hneď vypláchnuť čistou vodou a nechať úplne vyschnúť, ale neuzavrieť vrchnákom, aby sa zabezpečilo vetranie. Raz za čas je tiež dobré vyčistiť fľaše čistiacimi tabletkami Sodastream, ktoré sa predávajú ako doplnkové príslušenstvo. Jedno balenie obsahuje 10 ks tabliet, čo pri čistení jednej fľaše raz mesačne znamená, že jedno balenie tabliet vystačí skoro na 1 rok. Čistiace tablety slúžia najmä na dezinfekciu fliaš Sodastream.

13. Aký je rozdiel medzi jednotlivými prístrojmi?
Prístroje Sodastream sa líšia najmä dizajnom a rôznymi funkciami, ktoré ponúkajú niektoré modely. Rozdiel je v použitých materiáloch (niektoré prístroje sú len v plastovom prevedení; máme modely, ktoré používajú kombináciu napr. plastu a brúseného hliníka; ďalšia modelová rada má LED diódy alebo LED displej; prípadne modely, v ktorých je možno používať len sklenené fľaše na sýtenie).

14. Čo znamená STÉVIA?
Jedná sa o prírodný rastlinný extrakt, ktorý ponúka zdravšiu alternatívu sladenia sýtených nápojov. Ako sladidlo je na rozdiel od cukru takmer nekalorická, neprispieva k tvorbe zubného kazu a je vhodná aj pre diabetikov. V novembri 2011 bola stévia v EÚ schválená ako prídavná látka do potravín pod označením E960.

15. Čo je to SUKRALÓZA?
Sukralóza patrí medzi nízkoenergetické sladidlá. Radí sa medzi pomerne nové sladidlá. Bola objavená v 70-tych rokoch. Viac ako 20 rokov trvali testovania tohto sladidla. V EU bola schválená v roku 2004 pod označením E955.

16. Sú v ponuke aj fľaše pre deti?
Áno, v našom sortimente sa nachádza nielen široká farebná škála fliaš na sýtenie, ale taktiež aj fľaše s rôznym objemom. Pre deti máme v ponuke 0,5l fľaše, ktoré sa pohodlne zmestia napr. do školskej tašky a dieťa si môže zobrať so sebou do školy svoj obľúbený nápoj.

UPOZORNENIE PRE ZÁKAZNÍKOV:
Na slovenskom trhu sa v súčasnosti používajú tlakové nádoby CO2 (bombičky) Sodastream s dvomi rôznymi variantmi označenia - údaje o deklarovanom max. množstve v litroch vyrobeného sýteného nápoja (60l alebo 80l). Oba typy týchto tlakových nádob (bombičiek) sú naplnené rovnakým množstvom plynu CO2 - 425 g náplne CO2. Údaj o možnosti vyrobiť si 60l alebo 80l  perlivej vody je len informatívny. Skutočné množstvo v litroch vyrobeného sýteného nápoja Sodastream je závislé od typu prístroja a predovšetkým na individuálnom počte stlačenia nasycovacieho tlačidla, ktorým sa reguluje množstvo plynu, ktorý sa dávkuje pri sýtení a vzniká tak jemne, stredne alebo silno perlivá voda.