Je čas na zmenu

Predstavujeme virálny spot našej novej environmentálnej kampane, v ktorej poukazujeme na globálne škody zapríčinené plastovými fľašami na jedno použitie. Je čas na zmenu! 

Spievajúca morská korytnačka v spote vyzýva ľudí, aby konali zodpovedne a svoj život spravili jednoduchým a zmysluplným tým, že budú používať opakovane využiteľné veci vrátane fliaš. Spot je metaforou na zelené lesy a modré oceány, ktoré posledných rokoch zaplavil plastový odpad.

Morská korytnačka má v kampani hlas Sira Roda Stewarta, v spote účinkuje aj hviezda kampaní SodaStream Thor „The Mountain” Bjornsson i nádejná talentovaná herečka Sarah Catherine Hook. Pieseň „Ocean of Change“ spievajú ľudia spolu s morskými živočíchmi, ktoré zranili plastové úlomky. Vznikla špeciálne pre kampaň SodaStream. „Naše oceány a podmorský život sú mojou veľkou láskou a som šťastný, že som mohol požičať svoj hlas tejto kampani,” uviedol Sir Rod Stewart a pokračoval: „Ak to pomôže zvýšiť povedomie a výsledkom bude jednoduchá zmena akou je aj rozšírenie opakovane použiteľných fliaš, potom budem poctený, že som bol jej súčasťou.” 

„Jedna opakovane použiteľná fľaša SodaStream môže nahradiť tisícky jednorazových PET fliaš ročne. Svet však potrebuje zmeniť ešte oveľa viac, než len návyky pitného režimu, aby bojoval s hrozbou globálneho znečistenia. Mali by sme urobiť všetko pre to, aby sme skončili s plastmi na jedno použitie – vrátane slamiek, pohárov, tašiek a fliaš,”
povedal D. Birnbaum a doplnil: „SodaStream dúfa, že táto kampaň povzbudí mnohých ľudí k zmene správania. Je to v našich rukách.“