Carbon Trust certifikácia

S hrdosťou oznamujeme, že sme získali nálepku "Reducing Carbon Footprint".

Spoločnosť SodaStream International Ltd. oznámila, že bude balenia svojho najpredávanejšieho prístroja Spirit označovať štítkami s informáciami o uhlíkovej stope, ktoré certifikovala organizácia Carbon Trust.

Carbon Trust je nezávislý a odborný sprievodca k dosiahnutiu nulovej uhlíkovej stopy, ktorý prináša dôležité odborné znalosti z oblasti klimatických zmien. Carbon Trust je už viac ako 20 rokov priekopník v oblasti dekarbonizácie pre podniky, vlády a organizácie na celom svete. V rámci toho Carbon Trust meria a certifikuje environmentálnu stopu organizácií, dodávateľských reťazcov a produktov.

Spoločnosť SodaStream získala od Carbon Trust označenie "Znižuje uhlíkovú stopu" pre balenia prístroja Spirit. Nálepka je tak vizuálny symbol skutočných úspechov značky v oblasti znižovania uhlíkovej stopy.
 
Táto certifikácia slúži aj ako prísľub do budúcnosti, pretože používanie označenia "Znižuje uhlíkovú stopu" si vyžaduje obnovenie certifikátu každé dva roky, pričom držiteľ musí preukázať, že uhlíková stopa certifikovaného produktu alebo služby sa naďalej znižuje.
 
"Vplyv uhlíkovej stopy je uznávané kvantifikovateľné meranie, spojené s úsilím o opatrenia v oblasti klímy. SodaStream sa o tento úspech s hrdosťou delí práve v období, keď sa naši lídri stretli na konferencii OSN o zmene klímy v Glasgowe,“ uviedla Karin Schifter-Maor, vedúca marketingu spoločnosti SodaStream.